TBC

Boli respiratorii

Postata de OaanaaD cu 10 ani in urma.

Buna ziua, țin sa,mentionez ca am urmat 2luni tratament intensiv și de o luna urmez doar luni,miercuri și vineri .acum iau 450mg rifampicina și 500mg Izoniazida si am 51de kg.am arsuri pe plamanul drept el fiind mai afectat.nu mai nici un protector pt stomac.este normal? Nu mi s-a prescris decât b6 si liv. Pt stomac ce ar trebui sa iau? Multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Cranta Ali

acum 10 ani

Pentru protectie gastrica puteti solicita medicului de familie un protector gastric: Omeprazol, Raniditina.
Sanatate

OaanaaD

acum 10 ani

Multumesc!!

OaanaaD

acum 10 ani

Am facut radiografia inainte să incep tratamentul, v as ruga mult sa mi spuneți la cat timp trebuie sa o repet?