TBC

Boli respiratorii

Postata de mihai1221 cu 11 ani in urma.

Buna ziua, am avut TBC si am terminat tratementul acum un an,dar acum am inceput sa tusesc si expectorez galben. Asta inseamna ca a reaparut boala?

Raspunsuri (1)

ale22

acum 11 ani

nu neaparat. cel mai bine mergi la medic sa-ti faca un examen al sputei sa vezi daca e infectios( poate e doar o bronsita) si o radiografie ca sa poate depista o eventuala reaparitie a TBC.