sugar de 6 luni, probleme de respiratie?

Boli respiratorii

Postata de meyy cu 11 ani in urma.

Buna ziua, am o fetita de 6 luni si uneori ziua cand e mai agitata facand miscare intr-un ritm alert sau se joaca deschide gurita mare si trage aer in piept ...parca nu ar avea suficient, s-ar sufoca. Nu stiu daca e din joaca placandu-i senzatia sau are vreo problema, sa ma alarmez sau e ceva firesc la bebelusi? Este monitorizata de pediatru si medic de familie si pana in prezent nu mi-au spus nimic.

Raspunsuri (2)

anca

acum 11 ani

ar fi bine sa-i faci niste investigatii.consulta un alergolog sa vezi ce-ti spune.pt ca stiu cazuri cu bebe de o luna cu asm bronsic.sper din tot sufletul ca fetita ta sa fie sanatoasa si sa nu aiba nici o problema dar pt linistea ta fa niste investigatii medicale consulta-te si cu pediatrul si medicul de familie.multa SANATATE si da-ne si noua de stire.sa auzim de bine

andreea

acum 11 ani

Exact aceleasi simptome le are si baietelul meu de 9 luni.Am fost la pediatru si mi s-a spus ca nu are nimic la plamani si ca totul este in regula,dar totusi asta nu m-a linistit deloc.Te rog spune-mi,la voi cum s-a rezolvat problema,sa stiu ce am de facut in continuare,astept sa treaca sau cer parerea altui pediatru.Multumesc frumos si multa sanatate.