Spuneti-mi va rog

Boli respiratorii

Postata de culae cu 12 ani in urma.

De circa un an de zile am devenit dependent de sprayul pentru nas .Cum sa fac sa scap de aceasta dependenta si ce tratament trebuie sa urmez ? Va multumesc mult!

Raspunsuri (3)

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

Este necesar un consult ORL pentru a stabili un diagnostic corect la acest moment.
Pentru a nu mai fi dependent de Spray-ul de nas, ar fi bine sa urmati un tratament cu aerosoli 5-7 zile apoi treceti la spray cu apa de mare si treptat va dezobisnuiti prin scaderea si rarirea dozelor administrate.
Mariti perioada de administrare, adica in loc de un puf la 8 ore, administrati un puf la 12 ore, apoi la 16 ore, apoi la 24 ore, apoi la 36 ore, etc pana nu veti ,ai avea nevoie de aceste pufuri.
Este nevoie de putina vointa si sigur veti reusi.

culae

acum 12 ani

Va multumesc mult de tot !

alex

acum 11 ani

eu m-am vindecat de dependenta de bixtonim si olinth cu biorinil , in primul rand biorinilul trateaza si cauza si efectul si desumfla mucoasa si nu da nici dependenta ca olinthul , incepi cu biorinil si dupa o saptamana o sa uiti de picaturi de nas.