Spital de tratare tubrculoza

Boli respiratorii

Postata de Corelia70 cu 14 ani in urma.

Buna Simona,
Nu fii ingrijorata. La unii bebelusi primul dinte poate apare pe la 3 luni, la altii dupa prima aniversare. Deci, ai rabdare, caci un lucru este sigur: dintisorii vor apare singuri inainte ca bebelusul sa implineasca 2 ani. Numai bine si sa ne tii la curent.

Raspunsuri (3)

Nora5

acum 15 ani

Primi dinti pot apare de la 3 luni sau cel tarziu un an, daca nu da semne de aparitie mergeti la un pediatru.Alimentatia mamei in timpul alaptarii influenteaza f mult aparitia dintilor la copii.
In mod normal copii au simptome cu doua luni inainte de aparitie.
Sanatate

Corelia70

acum 14 ani

Buna ziua, ma intereseaza daca sunt si clinci private unde pot fi internati bolnavii de tuberculoza sau cel putin un spital cu conditii igienice de calitate. Fratele meu a fost diagnosticat cu TBC activ si se pare ca perioada de spitalizare va fi de minim 2 luni, insa in spitalul respectiv curatenia lasa de dorit lucru care face destul de greu suportabila internarea. As dori sa il transfer intr-un spital de calitate.
Multumesc.

lina

acum 12 ani

da ca e baar negativ se transmite tuberculoza?