Spalaturi nazale – remediul secret contra sinuzitei

Boli respiratorii

Postata de Cornelia_Enache cu 12 ani in urma.

Ce credeti despre asta? /spalaturi-nazale-remediul-secret-contra-sinuzitei/tratamente-naturiste-sinuzita

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

spalaturile nazale cu solutii saline (sarate) pot imbunatati functia mucoasei nazale, in cazul existenti unor rinite sau rino-sinuzite. Exista niste contraindicatii de administrare: traumatism facial incomplet vindecat, conditii asociate cu un risc crescut de aspiratie cum ar fi tremor intentional sau boli neurologice, chiar musculo-scheletale.