Simt ca ma sufoc.

Boli respiratorii

Postata de Andreea1997 cu 11 ani in urma.

Buna,am probleme cu respiratia ..am momente in care simt ca ma blochez si nu mai pot respira,si ma gandesc si ma sperii si imi bate si mai tare inima.Acum 2 sapatamani m-am trezit din somn pentru ca era sa ma sufoc,am tras o gura mare de aer mi-am revenit si m-am culcat la loc.Ce se intampla cu mine?De 2 luni ,am probleme cu respiratia nu stiu ce am,simt ca ma blochez asa dintr.o data si respir fortat,respir greu in momentul acela.Am facut un control la inima acum 2 ani sa vad daca am ceva,si rezultatul a fost negatic,adica nu sufar de ceva la inima.Credeti ca ar trebuii sa fac raze la plamani poate de acolo este?

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati o evaluare clinico-biologica ( inclusiv consult cardiologic, endocrinologic).

Andreea1997

acum 11 ani

O sa incerc ambele variante.Multumesc frumos pentru sfat.Da intradevar m-am speriat de cateva ori grav si se poate si din cauza asta.

Andreea1997

acum 11 ani

O sa incerc ambele variante.Multumesc frumos pentru sfat.Da intradevar m-am speriat de cateva ori grav si se poate si din cauza asta.

Andreea1997

acum 11 ani

O sa incerc ambele variante.Multumesc frumos pentru sfat.Da intradevar m-am speriat de cateva ori grav si se poate si din cauza asta.

ga briela

acum 9 ani

Buna ziua,am si eu o problema in somn nu pot respira..am noroc ca ma trezesc si trag aer ma sperii si mi bate inima tare...ce sa fac?mi se intampla foarte des