senzatie de sufocare si durere de spate

Boli respiratorii

Postata de alexx95 cu 10 ani in urma.

de aproape 3 luni am o durere de spate in zona plamanilor si sputa alba cu mici expectorati de culoare maronie si senzatie de sufocare ce pot sa am specific la analize mi sa spus ca am boala pulmonara interstiala ce poate sa insemne asta? va multumesc!!!

Raspunsuri (6)

Dorin

acum 10 ani

Ai gasit raspunsul la problema ta ?? si eu am aceas problema ... si nu stiu ce este !

alexx95

acum 10 ani

nu am gasit nici un raspuns am facut o gramada de analize si radiografi si nimeni nu mia meni nu mi-a spus ce am . am senzatia asta de 4 luni si nu stiu ce sa mai ma fac uneori simt ca mor nu mai am nici un chef de viata sper sa gasesc raspunsuri

Adrian

acum 9 ani

salut senzatia asta o am si eu si poate fi anxietate

Andrei

acum 8 ani

Asa am si eu. Bine acum 1 saptama am avut si atacuri d panica dar am ramas cu o durere in spate uneori si in fata care ma tine asa, parca ar fi ceva si nu poate iesii. Se umfla acolo ai nu ma lasa, ma tine incordat si nu pot dormii. Nu ma pot relaxa. Mai stie cineva ceva. Ce ati mai facut de 11 luni ca vad poatarea cam de atunci . Multumesc astept cu nerabdare un raspuns

Lucia

acum 7 ani

Sfatul meu fraților este sa mergeți la un specialist pneumolog.Acesta o sa va îndrume sa faceti aspirometria,tomografia toracică .....iar dupa rezultate va va da un tratament.Eu in urma cu 2ani am răcit rau,fără febra dar cu tuse.Medicul de familie in loc sa ma trateze cu antibiotic,mi a dat sirop si antidolorific.Tusea a persistat 3 saptamâni ,dupa care a devenit profunda si urâta.Am ajuns la spital unde mi au descoperit BPCO,bronsita pulmonara cronica obscura,toata viața trebe sa fac inhalație cu bretaris genuair 322este o polvere pentru inhalatie(bromura de aclidinio).Nu va neglijați sanatatea,nimenea nu v o poate da înapoi .Multa sanatate va doresc

Stefan

acum 7 ani

Aceeasi problema o am si eu de 7 luni.am facut toate investigatiile si nu am gasit cauza expectoratiei galbene si crizelor de sufocare .multumesc