Senzatie de greutate si piept si greutate in vorbire

Boli respiratorii

Postata de MihaelaNeagu cu 10 ani in urma.

Buna seara !
Am o senzatie de greutate pe piept , mentionez ca sunt si racita , ma sufoc cand tusesc , ,stare de somnolenta , oboseala , as dormi o luna incontinuu dar nu pot adormi oricat incerc.. insuficienta respiratorie , greutate in vorbire , frisoanele care persista si mai ales stari de lesin.
Ce am ? Ce pot sa fac ?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul internist pentru evaluare: analize de laborator, radiografie pulmonara. Posibil sa fie o pneumonie care trebuie tratata corespunzator.

Ileana Maria

acum 8 ani

Buna ziua. Am 16 ani si vreau sa stiu de ce de cateva zile am inceput sa simt o durere si o umflatura in partea stanga sus. Si nu am deloc energie.