Sechele plaman drepr

Boli respiratorii

Postata de linalica cu 9 ani in urma.

De 2 saptamani am dureri in zona plamanului drept, care radiaza spre bratul drept, gat. Am mers sa-mi fac o radiografie iar dr mi-a zis ca pulmonar nu am nimic, daor niste sechele pe plamanul drept, m-a intrebat daca am avut TBC, i-am zis ca nu, si a zis ca e posibil sa fie de la raceli din trecut. Pe reteta mi-a scris " Nevralgie intercostala" si mi-a prescris niste antiinflamatoare. M-ar interesa sa stiu, mai este necesar sa fac alte investigatii? Aceste sechele pot fi periculoase/? Precizez ca am fost fumatoare timp de 12 ani. Multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Cranta Ali

acum 9 ani

Nu este necesar sa faceti alte investigatii daca durerile s-au remis sub tratamentul indicat de medic. Sechelele respective nu sunt periculoase.

linalica

acum 9 ani

Va multumesc frumos!