Se poate transmite tbc-ul in timp, chiar dacă a fost tratat ?

Boli respiratorii

Postata de Utilizator11530643895 cu 5 ani in urma.

Buna ziua! Prietenul meu a avut tbc. M-am interesat și la un medic mi-a spus ca el chiar dacă s-a vindecat, in timp, traind cu el voi face și eu tbc.
Este adevărat?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Mituri-Medicale/tuberculoza-despre-mituri-si-adevar_6779