se poate administra?

Boli respiratorii

Postata de manuelaro38 cu 12 ani in urma.

Se poate administra Bioflu capsule unui copil de 9 ani (35 kg), pentru a trata tuse neproductiva? Singurul alt medicament care are efect la el este Tussin forte care nu se elibereaza fara reteta si, chiar nu merita efortul de a sta cu copilul la medicul de familie cu orele ptr o reteta....Daca nu, spuneti-mi ,va rog, ce altceva autohton daca e posibil ii pot administra copilului ? Va multumesc

Raspunsuri (1)

coca

acum 12 ani

se poate administra pentoxiretard odata cu trimetazidina? multumesc!