Se mai poate face sport(alergare) dacă ai avut Tbc?

Boli respiratorii

Postata de MembruMobileApp303343 cu 8 ani in urma.

A trecut un an de când am terminat tratamentul Tbc și pot să spun că am intrat în normal cu viata de zi cu zi,iar eu fiind o persoană foarte activă aș vrea să știu care este intensitatea la care poți să faci sport în acest caz?
Nu ar trebui sub nici o formă să forțez și să stau liniștit, sau este în regulă sã-ti pui inima și plămânii la treabă?

Raspunsuri (1)

Fanel5

acum 8 ani

Poti duce o viata normala daca ai urmat tratamentul si esti vindecat.