SCUIP SANGE DESI URMEZ TRATAMENT PT TBC

Boli respiratorii

Postata de LISAVENCU cu 11 ani in urma.

URMEZ TRATAMENTUL PENTRU TBC SECUNDAR CAZEOS CAVITAR DE 1 LUNA SI 2 SAPATAMANI SI DE APROXIMATIV 2 SPTAMANI AM INCEPUT SA AM LA CATEVA ZILE ( DE 3 - 4 ORI) O SPUTA IMBIBATA CU SANGE ROZ- ROSIATICA APOI SCUIP IAR NORMAL. ESTE NORMAL SA SCUIP ACEST SANGE?

Raspunsuri (3)

Dr. Cranta Ali

acum 11 ani

este bine sa discutati cu medicul pneumolog curant despre acest aspect. chiar daca apare la 2-3 zile, sunt necesare unele investigatii, precum si o amamneza amanuntita. poate unul din medicamente va poate provoca acesta hemopstizie, poate o infectie. ramane de vazut.

delia

acum 10 ani

eu am 2 luni de tratament si asemeni ink scuip sange poate cineva sa imi spuna ceva mai concret? cu doctorita mea nu se prea poate vorbi (toata lumea e cu capul dupa parerea dansei) nu scuip mereu sange

Gabi1472

acum un an

Bună ziua. Si eu am avut o gaura în plămânul stâng. Am scuipat mult sânge când sa spart. Acum urmez tratamentul de tbc de 3 luni jumate. De doua zile mai scuip cu sange este normal? Gaura zice ca este închisă. Va rog mult ajutați.ma cu un răspuns.