Salina Artificiala Urgenta

Boli respiratorii

Postata de mihaitaioan cu 11 ani in urma.

Buna ziua
As dori sami spuneti ce parere aveti despre Salinele Arficiale am citit cate ceva pe internet dar as vrea sa aud parerea unui medic. Eu am Bronsita Cronica(Astm Bronsic) dupa 4 luni de tratament cu Singulair si Asmanex am decis sa vin la Salina la Turda. Dar fiind scumpa cazarea mam gandit ca daca ar fi ok sa continui cu salina artificiala de la oradea(acasa).Ce parere aveti mar putea ajuta salina artificiala la fel de mult ca si cea naturala?
Multumesc Anticiapat

Raspunsuri (7)

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Incercati homeopatia, in primul rand sa gasiti un medic homeopat bun. Copiii mei au avut multe probleme de sanatate, printre care si cele enumerate de dvs si homeopatia ne-a ajutat mult. Homeopatia ajuta dar foarte important este medicul homeopat! Multa sanatate va doresc!

rem

acum 11 ani

Multumesc.Am mai auzit de la cineva de homeopatia, eu sunt din oradea si nu prea am cum sa stiu daca e bun medicu sau nu, am gasit sin oradea cateva cabinete dar acuma nu stiu la care sa merg care e mai bun....

Razvan

acum 11 ani

SC.EJA SALT PRODUCTION. SRL
CONSTRUIM SALINE ARTIFICIALE LA CHEIE, LA CELE MAI MICI PRETURI, DIFERITE MODELE
INFORMATI: 0743086464

Rotaru

acum 10 ani

Construim salina artificiala pe panouri , la cheie, toate dotarile necesare, toate modelele solicitate, unicitate in tara, preturi mici. 0752933650 Bacau.

SaltMed

acum 9 ani

Salutare,

Puteti incerca un scurt tratament cu inhalatoare saline, de exemplu ale noastre. Intrati pe http://saltmed.ro/salina.html pentru informatii si comanda.

Elena

acum 9 ani

Sunt doar cateva saline de suprafata TERAPEUTICE in Romania!
Verificati la intrarea in salina parametrii terapeutici. Daca nu au un astfel de afisaz care sa contina informatii despre cantitatea de aerosoli salini, temperatura si umiditate, nu este o atmosfera terapeutica si nu va ajuta pe termen scurt, mediu si lung.

O astfel de salina este in Iasi, la Terra Centrum. Desi in Iasi sunt 6,7 saline, doar aceasta este terapeutica si recomandata de doctorii de la pneumoftiziologie. In orasul dvs. cereti informatii despre salina de suprafata si mai ales despre parametrii terapeutici.

Succes!

Marin Ioan

acum 6 luni

mai mult, pentru că condițiile pentru astm broșic nu sunt compatibile cu umezeala și temperatura Salinei Turda.
Vezi Salina Respiro