rugaminte

Boli respiratorii

Postata de CorinaPreda cu 12 ani in urma.

Puroiul la plamani se vindeca? Din ce cauza se face?

Ce inseamna senzatie de rece la burta ( adica mai jos ) si la coloana lombara?

VA MULTUMESC!

Raspunsuri (1)

Dr. Manuela Magdau

acum 12 ani

Ne dati prea putine informatii ca sa va putem da un raspuns. Puroiul poate fi in pleura, in plaman, poate fi abces pulmonar , bronsiectazii, doar o bronsita purulenta sau alte multe posibilitati, toate pot fi descrise ca "puroi la plamani". Au prognostice foarte diferite; fara sa stiu mai mult nu va pot da nici eu vreo explicatie.