rosu

Boli respiratorii

Postata de membru236457 cu 11 ani in urma.

am un copil 2 ani in fiecare luna face rosu in gat medici nu mai stiu ce sai dea a luat si injectabil dar degeaba spunetimi un tratament

Raspunsuri (6)

elena

acum 11 ani

daca copilul nu a facut febra nu te infinge la antubiotic ,incearca cu propolis spray si vit c de supt

sorinavalentinap

acum 11 ani

ceva pentru imunitate ai incercat.ia scazut imunitatea si se poate sa raceasca repede.eu i-am dat mereu nepotelului meu septilin ptr imunitate si un se imbolnavea repede.poti sa-i dai cam din septembrie pana in martie aprilie cand se incalzeste zi de zi...este din plante se gaseste in farmacii si costa pana in 30 lei.un exudat faringian i-ai facut sa un aiba vreun microb.

sorinavalentinap

acum 11 ani

pentru imunitate ai incercat sa-i dai ceva,probabil i-a scazut imunitatea si raceste repede.un exudat faringian i-ai facut,sa un aiba vreun microb daca zici ca se inroseste repede in gat...

colnago

acum 11 ani

Pentru imunitate fetele mele consuma Tahitian Noni, cel original, in ultimii ani nu au mai avut probleme cu sanatatea

Buna ziua

acum 11 ani

ii trebuie tratament homeopat. Cu antibiotice nu se vindeca asa ceva, de aceeai mai toti copiii ajung candva la chirurg. Cauza nu sunt microbii si daca ar fi acestia sunt de mult timp rezistenti la AB. Scrieti-mi un email la ***@yahoo.com

ana

acum 11 ani

Poate sa faca un tratament de imunizare cu Broncho-vaxom, insa la indicatia medicului (de altfel pentru orice tratament de imunizare, pentru ca medicul consulta copilul si de asemenea, ar trebui sa-i recomande un set de analize pentru determinarea celui mai eficient imunostimulator in cazul sau) si dupa perioada acuta a bolii (atunci cand copilul este sanatos).