rosu in git

Boli respiratorii

Postata de bozesan felicia cu 11 ani in urma.

fetita mea a facut rosu in git are temperatura aproape 40 si respira greu mai si horcaie cind respira ce ma sfatuiti

Raspunsuri (8)

bozesan felicia

acum 11 ani

mas bucura daca mati putea ajuta

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa fie consultata de catre un medic pentru a primi recomandarile de tratament ( antibiotic).

Alina Daniela3

acum 11 ani

Aproape 40?
Pai nu o lasati!
Da'' de unde stiti ca are rosu in gat?

bozesan felicia

acum 11 ani

vineri mia zis medicu de fam simbata si duminica a avut febra mare acum ia scazut dar a facut bronsita asmatica ce ma sfatuiti sai dau si ce medicament sai dau pt imunitate iam dat imunogrip dar fara nici un rezultat

Alina Daniela3

acum 11 ani

Eu va sfatuiesc sa mergeti la un medic pediatru. Cel de familie, scuzele mele, este general si e bun pt scris. Cu o asa febra mare poate copilul sa dea in convulsii. Alt aspect: ajunge la plamani, face alte complicatii iar tratamentul, suferinta si banii is altii.
Nu am folosit Imunogrip dar cand am folosit un sirop pt a-i spori imunitatea copilului, am fost sfatuita sa-i dau o luna , pauza 2 saptamani....sa repet de 3 ori in fiecare toamna/primavara. In pauze i-am dat laptisor de matca amestecat cu miere de albine - o lingurita pe stomacul gol, dimineata. Multa sanatate!

bozesan felicia

acum 11 ani

va multumesc pt sfaturi acum se simpte bine mai tuseste si mai horcaie putin din piept alina spunemi si mie cum se numeste siropul te rog

Alina Daniela3

acum 11 ani

http://www.life-care.com/Interfaces/Eshop/ItemDetailed.aspx?itemID=13666

onutza87

acum 10 ani

De pe data de 26.02.2013 si pana astazi copilul a luat medicatie aproape in fiecare zi.A inceput cu o raceala care nu se mai termina,a luat anitibiotic dar pana la urma am ajuns cu el la spital.Diagnosticul a fost pneumonie interstitiala pt care a facut antib injectabil 7 zile.Ne am externat...a fost vreo doua trei zile bine apoi a inceput cu febra la spital...dupa mers pe la diferiti doctori am ajuns iar la spital,acum avea otita medie acuta supurata la care a fost nevoie de o punctie timpanica.pe parcursul a celei de-a doua internari a facut alte 10 zile antib inj(clindamicina).iar ne externam la o sapt iar febra,tuse,nas curge cu rosu in gat....ne tratam.trece o sapt iar febra 4 fara tuse fara mucusori.mergem la doctor si spune ca are rosu in gat.vreau sa mentionez ca pana la data de 26.02.2013 a mai racit....dar rar o data la 2 -3-4 luni si atunci se mai intampla ca unul dt noi sa fim raciti si lua de la noi.vreu sa spun ca copilul inca nu merge in colectivitate.as vrea sa ma ajutati cu un tratament pentru imunitate.am mai auzit de brocho-vaxom,ar fi bun asta?pot sa il dau acum chiar daca e racit sau tre sa fie sanatos?A facut exudat faringian si din ureche si au iesit bine(absent hemolitic scria).a facut si analixe de sange care i-au iesit bine,avea o valoare crescuta care spunea ca arata infectie in organism in rest toate bune.va multumesc mult