riscuri mucegaiului ptr aparatul respirator

Boli respiratorii

Postata de markuss cu 14 ani in urma.

buna ziua,
sunt angajat la o firma de 2 luni mai am o luna de stat dar totul se transforma in cosmar mai ales pe aceasta perioada rece.
in interiorul biroului este fff multa umezeaza (cand ploua avem fisuri in acoperis ) avem covor pe jos si a fost udat de o ploaie torentiala. la intrarea in birou miroase fff tare a mucegai, aeresim, insa de cateva zile ma simt super nasol : srtranut f mult, din gat imi vin flegmeca. stiu din copilarie (auzisem pe la tv) ca mucegaiul e fff periculos. ma gandesc ca am alergie la spongii ciupercii de mucegai (tusea), ma doare capul la sfarsitul programului. as dori sa stiu ce e de facut, ce tratament sa fac sa previn o imblavire. asta ar putea duce la un tbc sau alte boli pacatoase? nu vreau sa ma imbolnavesc de o boala de plamani ptr 3 luni de contract cat am.
multumesc, astept raspuns.
P.S.: nu ma puneti sa vb cu seful ca inca din timpul vremii calde a promis sa faca acoperisul sa nu mai fie umezeala cand ploua si s-a facut ca ploua.

Raspunsuri (4)

boca

acum 14 ani

frate schimba locu de munca mai importanta e santatea decat banii

mihaela t

acum 14 ani

schimba ti locul de munca,esti alergic,nu ai cum sa faci tbc

markuss

acum 14 ani

astept sa sse termina contractul de mos craciun....
multuumesc toturor.

boris

acum 14 ani

explica-i ca si el in viitorul apropiat poate avea aceleasi simtome asa ca ar face bine sa repare sandramaua