rinosinusita, guturai si nas infundat frecvent

Boli respiratorii

Postata de Aicha cu 10 ani in urma.

in urma cu 15 luni, am avut o operatie de deviatie de sept, deoarece nu reuseam sa scap de sinusita. am fost bine o perioada, dupa care ma confrunt din nou cu simptomele urmatoare:
- frecvent ma trezesc cu nasul infundat, de obicei o nara, iar senzatia de infundat dureaza pana la amiaza
- frecvent imi iese pe nas dimineata infectia - o substanta de culoare verde, solida, cu mucus transparent.
- am dureri in zona fruntii frecvent.
- aproape zilnic ma confrunt cu guturai - acea senzatie ca ai ceva in gat, gat uscat,
- am frecvent perioade cand cateva zile sunt infundata.

deoarece am o masea de minte rupta care trebuie scoasa, dentistul mi-a spus sa rezolv mai intai problema orl. am incercat diverse tratamente, dar nu reusesc sa scap; mi se imbunataseste starea cateva zile -dar nu si guturaiul- dupa care iar ma trezesc cu nasul infundat, si cu problemele enumerate mai sus.
cum as putea sa scap de problema? va multumesc.

Raspunsuri (1)

Utilizator11544588963

acum 5 ani

As dorii si eu acelasi raspuns . Deaceia va rog daca aflati ceva sa ma anuntati si pe mine. Si eu am facut tot felu de tratamente si controale la orl, infectioase si etc. Va multumesc.