Rezultat radiografie torace

Boli respiratorii

Postata de esk9 cu 11 ani in urma.

Buna ziua.
Astazi am facut o radiografie , al carei rezultat e urmatorul:Cord cu usoara tendinta de aplatizare a golfului cardiac.
Fara leziuni active pleuro-pulmonare evidente radiografic.
Marcata accentuare a desenului interstitial pulmonar bilateral.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Astfel de investigatii se analizeaza in context clinic, in functie de starea dumneavoastra de sanatate. Descrierea nu sugereaza nimis specific.