Respiratie suieratoare

Boli respiratorii

Postata de marian38565 cu 8 ani in urma.

Buna seara ! De patru ani m-am lasat de fumat si am pus 30kg pe mine problema mare este ca de doi ani am inceput sa suier cand expir ,la inceput cand faceam efort; dupa care de ceva timp suier si dimineata: mentionez ca lucrez in mediu cu vapori de solvent (diluant si acetat de etil) cand fumam nu aveam aceste probleme cu respiratia .Intrebarea este de la ce mi se trage ;lasatul de fumat ,cresterea in greutate sau mediul in care lucrez si daca reprezinta un mare pericol aceasta afectiune ! Ps. am omis sa spun ca sforai foarte tare (trezesc toata casa) Va multumesc pentru raspuns !

Raspunsuri (2)

Dr. Ramona Muresan

acum 8 ani

Buna ziua,
consultati un medic alergolog pentru o discutie amanuntita si pentru o spirometrie. Este posibil sa aveti astm bronsic (de vazut daca este datorat substantelor de la locul de munca sau nu). Multa sanatate!

marian38565

acum 8 ani

Va multumesc pentru raspuns ! Am sa va urmez sfatul . Va doresc si dv. multa sanatate !