Respirare greoaie si balonare?

Boli respiratorii

Postata de Utilizator11588523706 cu 3 ani in urma.

Buna ziua mam regasit in efectiunile ce le au unele pesoane din acest grup le au si anume:indiferent ce mananc,ma balonez si nu pot respira.trebuie sa casc si sa ma chinui sa imi intre putin aer.cand trag aer simt ca se unfla burta dar aer simpt ca nu este suficient.ajutatima va rog.am incercat cu pastile pentru balonare,pentru reflux gastric,ceai de ghimbir,nimic nu da rezultate si nu stiu ce sa fac.

Raspunsuri (1)

Dr. Petre Muresan

acum 3 ani

In primul rand trebuie sa faceti investigatiile necesare ca sa vedeti care este problema si apoi sa va tineti de tratament si de regimul alimentar.

dr Petre Mureșan
medic primar Medicină generală-Medicină de familie ;
atestate in Acupunctură, Homeopatie si Ultrasonografie generală ;
studii aprofundate de Osteopatie , Medicină estetică homeopată ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamică ( DATG ) .