respir foarte greu

Boli respiratorii

Postata de membru247800 cu 10 ani in urma.

buna. as dori sa stiu daca sunt si alte metode de a ma trata sau sa rezolv aceasta problema a insuficientei respiratorii. am avut probleme cu plamanii , m am tratat si acum ma cam supara iar. nu pot merge moment la medic ...stie cineva vreun leac batranesc pentru plamani? va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Cranta Ali

acum 10 ani

Insuficienta respiratorie cronica este o afectiune determinata de plamanului a aduce un aport suficient de oxigen. Este determinata de mai multe afectiuni ale plamanului. Nu sunt metode babesti de a trata aceasta afectiune. Mergeti la medic, nu amanati tratamentul sau continuarea tratamentului. Se poate agrava.

Sari

acum 10 ani

Pe sotul meu l-a ajutat pt scurt timp masajul cu ulei de busuioc, in zona plamanilor.