Raguseala acuta si dureri pulmonare in zona toracica

Boli respiratorii

Postata de Memnoch cu 11 ani in urma.

Buna ziua..
De ieri ma confrunt cu o raguseala acuta,abia pot sa vorbesc in soapta..Pe langa aceasta problema am manifestat si dureri pulmonare in zona toracica si temperatura relativ scazuta.Aceste sintome au aparut in urma cionsumului de apa rece si trecerea organismului prin medii cald / racoare.Locuiesc si muncesc in Cipru ..,e un climat mediteranean cu temepraturi inalte si adieri de vant uneori racoroase.Muncind am transpirat..,iar datorita brizei am racit..,iar apa rece ce-am consumato a contribuit de-asemeni.Ma aflu intr-o statiune pe malul marii,accesul la medic ar fi putin p[roblematic.Am acces la farmacie si deasemenea la legume,fructe ..,etc.V-ash fi recunascatoare daca cineva in masura ar putea sa-mi recomande vre-un tratament naturist ori o medicamentatie potrivita.Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Lia

acum 11 ani

Miere ( la o temperetura mai mica de 40'''''''') si lamiie zilnic. Dar miere sa fie naturala.
Cel putin 2l de apa zilnic la temperetura moderata. Tot ce consumati sa fie la temperetura moderata. Evitarea trecerilor brusce de la cald la rece, a curentului, bauturilor carbogazoase, condimentelor iritante. Repaus vocal.

cornel

acum 11 ani

am ragusit si vb incet ce ma sfatuiti