Radiologie pulmonara

Boli respiratorii

Postata de Dan-Marius cu 10 ani in urma.

Astazi am primit rezultatul radiografiei pulmonare si va scriu mai jos ceea ce este scris pe fisa primita:
- interstitiu pulonar accentuat hilar si infrahilar bilateral prin mecanism interstitial ;
- cord de configuratie normala.
- SCD libere

Imi puteti spune ce inseamna? Nu am nicio simptomatologie, sau vreo alta afectiune si am ceva emotii pana ajung la medic cu rezultatul.
Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

Radiografia pulmonara este ok, nu aveti motive de ingrijorare! Aspectul este ca dupa o viroza respiratorie pe care ati avut-o cu ceva timp in urma/mai de curand.