Radiografie

Boli respiratorii

Postata de mihhhha cu 10 ani in urma.

Azi am facut o radiografie pulmonara. Se poate depista ca fumez de 3 ani? Sunt minora..

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Pot fi descrise imagini specifice unei bronsite tabagice dar, de regula, apar dupa mai multi ani de fumat ( peste 10 ani).

dr.Vlad Aioanei

acum 10 ani

Cu siguranta se va reflecta in radiografie starea plamanilor tai,iar doctorul va trage concluzia ca fumezi...dar depinde si de cat fumezi,deobicei fetele care sug p**a si se f*t mult fumeaza de la varste fragede asa ca vezi sa nu isi dea seama ca te banuie si ca esti pocnitoare:))

Gheorghe

acum 8 ani

Asa ceva? Sper din toata inima ca titulatura de Dr din semnatura este falsa.