Radiografie cardio pulmonara

Boli respiratorii Angiocardiografie pediatrica

Postata de Mariska cu 11 ani in urma.

Astazi am primit rezultatul radiografiei pulmonare si va scriu mai jos ceea ce este scris pe fisa primita:
- desen hilar moderat accentuat bilateral;
- cord de configuratie normala.

Imi puteti spune ce inseamna? Nu am nicio simptomatologie, sau vreo alta afectiune si am ceva emotii pana ajung la medic cu rezultatul.
Va multumesc.

Raspunsuri (6)

Sigada

acum 11 ani

Pana ajungeti cu rezultatul la medic, puteti folosi seviciul de Interpretare analize medicale //sfatulmedicului.ro/index.php?module=AnalizePrezentare&action=analize_personalizate sau puteti cere sfatul medicului de garda //sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online

Adrienne

acum 11 ani

Nu sunt probleme.

Mariska

acum 11 ani

Merci Adrienne. Totusi, are vreo relevanta?

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Descrierea nu sugereaza nimic semnificativ clinic. Puteti sta linistita.

Mariska

acum 11 ani

Va multumesc din suflet!

Utilizator11624558203

acum 2 ani

Buna seara ! In urma unei radiografii la plaman,mi au iesit urmatoarele rezultate.Desen interstitial accentuat infrahilar drept! Mentionez ca nu sunt fumatoare,am varsta de 49 ani ! Multumesc !