Radiografie cardio-pulmonara fata

Boli respiratorii Angiocardiografie pediatrica

Postata de Danadav cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Am primit rezultatul radiografiei pulmonare si acesta este:

Desen hilar accentuat bilateral- aspect viral. Cord de configuratie normala.

Imi puteti spune ce inseamna? Abia peste cateva zile ajung la medic si am ceva emotii pana atunci...

Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Probabil aveti o pneumonie virala. Este recomandat sa consultati medicul internist sau de familie pentru evalaure si tratament.

Danadav

acum 10 ani

Va multumesc foarte mult pentru raspuns!