raceala

Boli respiratorii

Postata de catalin_ing cu 15 ani in urma.

Am o raceala care de cateva zile cu orice as incerca nu reusesc sa scap de ea. Mia-ti putea recomanda ceva care sa nu fie antibiotic. Multumesc

Raspunsuri (3)

carmen658

acum 15 ani

Buna Lumi,
Pai sunt foarte multe medicamente - incearca sa-ti faci un ceai cu multa lamaie si mai incearca sa-ti incalzesti niste apa si sa pui sare. Mai sunt acele pliculete de fervex care se gasesc la farmacii. Dar cel mai bine e sa mergi la medicul de familie poate iti va prescrie o reteta speciala pt. raceala pe care o ai. Sanatate

simona166117244

acum 15 ani

Buna Lumi,
O vorba spune ca raceala tratata dureaza 7 zile, netratata ..o saptamana.:))
Incearca remedii naturiste. Mergi al plafar si intreaba.
Si cum ti-a zis si Misi, e f bun ceaiul cu multa lamaie si miere; apa fierbinte cu sare la picioare, inhalatie cu ceai de musetel...
Si nu uita sa consumi cat mai multe fructe ; kiwi are f multa vitamina C; de asemenea citricele sunt f bune in aceasta peroada, si nu numai.
Incearca si echinaceea pt marirea imunitatii.
Sanatate maxima!

Andra30

acum 14 ani

Usturoi, ff bun pt raceala.