probleme tuse

Boli respiratorii

Postata de silpan cu 9 ani in urma.

Buna ziua. am 33 de ani si ma confrunt cu o problema de sanatate pe care o am in fiecare an in sezonul rece. din luna octombrie incep sa tusesc si respir mai greu pana primavara cand se incalzeste vremea. am fost la alergolog care mi-a spus ca sunt alergic la polen si pene. am facut tot felul de investigati si am luat tot felul de tratamente prescriese de medic. Eurespal, Controloc, Sinecod, Aerius am luat si ampicilina cu gentamicina injectabil astea ce imi amintesc pt ca am luat mult mai multe fara nici un efect.

Raspunsuri (4)

Dr. Cranta Ali

acum 9 ani

Este nevoie de un consult pneumologic. Din simptomele prezentate pare sa fie o afectiune pulmonara cronic obstructiva, care se acutizeaza la temperatura scazuta.
sanatate multa

silpan

acum 9 ani

buna ziua. va multumesc mult pt raspuns. am facut si film la plamani si ecograf dupa care mi sa dat tratament pe care l-am respectat cu strictete dar nu a dat nici un rezultat. muncesc intr-un mediu curat ferit de praf si de frig. am facut toate analizele posibile. am fost trimis de la un medic la altu. am baut o gramada de medicamente si nici un rezultat. am ajuns sa caut eu singur acum pe net un tratament ca imi e frica sa nu ma imbolnavesc la stomac dupa ce am baut atatea medicamente. sincer va spun ca mergand de la un medic la altul si prescriindumi alt tratament siecare mi-am pierdut increderea in medici. respecte si va multumesc ca mi-ati raspuns

buna

acum 9 ani

cauta in google "filme si carti cu noua medicina germana"

vindecarea

acum 9 ani

vindecarea este posibila de abia dupa ce ti-ai pierdut - pe buna dreptate - increderea in medicina, care nu poate vindeca pe nimeni si nici nu a vindecat vreodata. Deci de abia acum ai inceput sa gasesti drumul catre vindecare.