Probleme respiratorii

Boli respiratorii

Postata de dmc076 cu 14 ani in urma.

Accese de respiratie greoaie insotite totodata de tuse violenta neexpectoranta(seaca) aparute in special acasa dimineata si pe timpul serii(m-am trezit de cateva ori tusind puternic si cu senzatia lipsei de aer in plamani) iar in timpul acestor accese pur si simplu ma mananca(gadila) in gat.Pe timpul zilei .....nimic.
Nu sunt fumator,nu beau cafea,consum moderat alcool.Am pus totul pe baza stresului si a lipsei de miscare(sport).Ultimele analize si verificari pe care le-am facut nu au evidentiat probleme notabile si totusi .........aceste stari continua.........care sa fie oare cauza???

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 14 ani

Cauta informatii despe Astmul bronsic.

elena

acum 14 ani

Consulta un homeopat. Multe probleme pe care nu le rezolva medicina alopata, sunt rezolvate cu succes(si rabdare) de homeopatie. Pt tuse este foarte bun ceaiul cumparat de la Plafar numit ''''ceai antibronsitic''''. Este mult mai eficient decat tratamentul medicamentos( si verificat de multe persoane) deoarece este un amestec din mai multe plante cu calitati antitusive.Sanatate!!!

Dr. Elena Carstea

acum 14 ani

Va recomand sa faceti o spirometrie cu test de bronhodilatatie pentru ca este posibil sa fie un debut de astm bronsic. Trebuie sa stiti ca mai sunt si alte afectiuni care se manifesta asa si anume; reflux gastroesofagian, procese endobronsice, mai rara afectiunile cardiace. pentru inceput faceti testul indicat si daca tusea nu cedeaza la bronhodilatatoare atunci continuati si cu alte investigatii.

silvia

acum 10 ani

AM FOST INTERNATA AN SPITALUL DIN TORINO ITALIA ACUM O LUNA CU O PNEUMONITA CAND AM AM V ENIT ACASA, DUPA O LUNA MI-A FOST RAU AM FACUT O BRONSITA ACUM MI-AU DAT DELTACORTENE AGUMENTIN SI BREVA . RESPIR GREU AS DORI UN DOCTOR IN TIMISOARA SA GASESC UN DOCTOR SA MA AJUTE AM SI ASTM LA CINE SA MA ADRESEZ? MULTUMESC