probleme plamani

Boli respiratorii

Postata de sorinavalentinap cu 9 ani in urma.

am 50 de ani,nu am fumat.de ceva timp la radiografia pulmonara imi iese o pneumonie mai veche..dar nimeni nu ma indruma sau sa imi zica ce sa fac.de exemplu joia trecutta am fost la urgente simtindu-ma rau neac***a aer.mi s-a facut. o radiografie l.a plamani .ptr ca ..la consult se auzea ceva la plamani- pe radiografie dl dr mi-a aratat ca ar fi ceva la plamani interstitial asa s-a exprimat..mi s-a prescris zinnat cinci zile cate 1 tb la 12 ore.pe hartia scrisa cu rezultatul de la plamani scrie FIBROCRETIFICARI HILARE,HILURI SI DESEN PERIHILAR INTERSTITIAL ACCENTUAT,CORD GLOBULOS ORIZONTALIZAT,AORTA LARGITA DERULATA.ce inseamna asta.dna dr de familie mi-a zis ca tot asa e o pneumonie mai veche dar nu mi-a zis ce sa fac daca ar trebui sa ma vada un pneumolog..nici nu m-a ascultat la plamani sa vada daca se aude ceva daca mai e nevoie de antibiotic... decat cele 5 zile cat am luat zinnat...numai inteleg nimic.la mine e problema mai demult ca nu pot respira bine,cateodata trebuie sa oftez ptr a mi se incarca plamanii cu aer...va rog niste sfaturi....

Raspunsuri (1)

Dr. Cranta Ali

acum 9 ani

Va recomand consult pneumologic cu bilet de trimitere de la medicul de familie.