Probleme de respiratie

Boli respiratorii

Postata de Jackie Moon cu 12 ani in urma.

Sunt anumite perioade (care tin cateva zile) in care am probleme mari in a respira, ma simt de parca as avea plamanii "infundati", respir atat de greu incat ma doare si pieptul, iar daca tusesc sau expir un pic fortat imi mai revin cat de cat, dar din pacate doar pentru cateva secunde apoi revin la aceeasi stare. Are cineva idee ce ar putea fi? As vrea un raspuns din partea cuiva care chiar se pricepe daca se poate. Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

Numai un medic pneumolog si/sau gastroenterolog in urma unui consult si a unor investigatii, va poate spune cea ar putea fi. sunt mai multe afectiuni care prezinta aceasta simptomatologie. Este posibil sa aveti hernie hiatala sau o afectiune obstructiva pulmonara(astm, BPOC).

Dar mergeti la medic, chiar si la un internist, nu mai amanati.
Sanatate multa.

Jackie Moon

acum 12 ani

Ok. Va multumesc mult pentru raspunsul dumneavoastra. O sa merg la un medic.