probleme de respiratie

Boli respiratorii

Postata de marilena36 cu 12 ani in urma.

Am o durere in spate in zona plamanilor si probleme respiratorii. Durerea nu este foarte mare, mai mult deranjanta. Am facut radiografie pulmonara nu exista probleme la plamani. Am facut mai multe analize de sange care au iesit foarte bine, cu exceptia calciului(este scazut). Mi s-a spus de catre d-na doctor care mi-a facut analizele ca am coloana stramba si am si o depresie usoara. Pe mine ma ingrijoreaza mai mult problemele de respirarie si durerea din zona plamanilor. Mentionez ca am 43 ani si sunt fumatoare. Cu stima,
Marilena

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Investigatiile pot fi completate de o spirometrie pt evaluarea capacitatii respiratorii. Scolioza poate determina dureri la nivel toracal, ce pot fi combatute prin antiinflamatoare nesteroidiene antialgice si fizioterapie.

marilena36

acum 12 ani

Va multumesc pt. raspuns. O sa va urmez sfatul si o sa fac o spirometrie.

Cu stima,
Marilena