Probleme cu resporatia in timpul somnului?

Boli respiratorii

Postata de Utilizator11637176350 cu 2 ani in urma.

De ceva timp ma trezesc brusc, ca nu mai pot trage aer si tuses, cu gatul uscat. Cand vreau sa trag aer nu pot din cauza gatului, simt ca nu mi da voie gatul fiind uscat, iar in momentul in care trag aer mi se opreste in gat. Imi revin putin cam greu, incercand sa inghit si beau apa, apoi usor, ușor imi revin.
Chiar nu stiu cum sa explic mai bine de atat, ma sperie foarte tare intamplarea asta, daca puteti va rog sa ma ajutați, sa imi dati in sfat si sa îmi spuneți cam ce ar insemna. Va mulțumesc mult!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/respiratie-greoaie-si-dificilai-care-sunt-cauzele-aparitiei-acestor-simp_18891