Pneumoniile bacteriene si pneumoniile atipice

Boli respiratorii

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Am suferit anterior de bronsita repetata si recent am primit analiza sputei, care indica conc.str.haemolyticus de 10*7. Mai am si un miros neplacut in gat si secretii vaginale, ar putea fi legate una de cealalta? Ce imi propuneti mai eficient? Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Elena991510

acum 16 ani

cel mai bine este sa se analizeze secretiile

Gregoire

acum 8 ani

stiu ca e tarziu pt pacienta mai ales dar poate ca rasp meu servește altor pacienti cu problema simulara. astfel, poate exista o legatura in cond in care dansa era activa dpdv sexual si bineinteles peintre practici se numara si sexul oral. se recomanda analiza secretiei vaginale frotiu si culturi. se recomanda antibiograma cu trat tintit, nu empiric si...evident abstinenta.