pneumonie trenanta

Boli respiratorii Pneumonie

Postata de Alina-Ionela cu 15 ani in urma.

In decembrie 2007 am facut prima pneumonie, apoi la sfarsitul lui ianuarie 2008 a doua si apoi s-a tot repetat la interval de cateva luni. Am facut tratamente cu tot felul de antibiotice si cu bronhovaxom pt. imunitate dar racesc f usor si chiar dc nu tusesc am tot timpul senzatia ca iar am pneumonie. De la atatea antibiotice in vara m-am trezit ca am si o gastrita de toata frumusetea si acum mi-e teama sa mai iau antibiotice. Supozitoare nu pot folosi fiindca am probleme si cu intestinul si de aceea m-ar interesa dc nu stie cineva ce tratamente naturiste se pot folosi pt. pneumonia mea? E clar ca de scapat nu mai scap de ea, dc. mi-e frig si 5 minute ma imbolnavesc. La medici m-am saturat sa ma duc, de fiecare data trebuie sa-mi iau concediu si vad ca oricum nu tin cont cand te trateaza de faptul ca suferi si de alte boli si ce repari pe o parte, strici pe cealalta.

Raspunsuri (4)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Un tratament adecvat iti este recomandat de catre medic pe baza: -virstei, starii generale de sanatate din prezent si din trecut -stadiului bolii -tolerantei pacientului la diferite medicamente, proceduri sau terapii -posibilei evolutie a bolii -preferintelor si opiniilor pacientului. Nu exista tratamene naturiste pentru pneumonie. Asa ca eu te sfatuiesc sa mergi la medicul de familie sa-ti dea o trmitere si fa-ti o investigatie. Multa sanatate.

Florin292129991

acum 15 ani

Luati de urgenta Carotenoid Complex de la GNLD.
Uitati detalii aici : www.tratamente-nutritie.ro

aurelia31134646

acum 15 ani

ai putea incerca produsele naturale cu aloe vera pt.imunizarea organismului(de asta racesi usor,nu ai imunitate)-gel,ceai aloe,of.grens,propolis,
mai multe informatii [email protected] sau 0727567107
multa sanatate.

gabriela nicoleta122065

acum 14 ani

cel mai eficient imunostimulator si totodata antibacterian si antiviral este TRANSFER FACTOR PLUS...iti asigura o imunitate cu 437% mai buna....detalii la [email protected]