pleurezie

Boli respiratorii

Postata de laura tulcea84 cu 14 ani in urma.

as vrea sa stiu daca e bine sa faci radiografie de control din 2 in 2 luni dupa ce am urmat tratamentul pt pleurezie de natura tuberculoasa sau se face o data pe an pt ca mi sau spus ambele variante de catre medici

Raspunsuri (1)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Aceasta decizie va fi luata de catre medicul pneumolog care va dispensarizeaza. De regula intervalul de efectuare a radiografie este in functie de gravitatea cazului, raspunsul la tratament, evolutie.