pleurezie

Boli respiratorii

Postata de laura tulcea84 cu 14 ani in urma.

daca am urmat tratamentul corect pt pleurezie de natura tuberculoasa necontagioasa exista riscul sa fac mai mult ca sigur tbc

Raspunsuri (1)

Dr. Elena Carstea

acum 14 ani

Pleurezia tuberculoasa este o forma de manifestare a tuberculozei, der cu contagiozitate mica; in viitor puteti face si o alta forma de tuberculoza daca intrati in contact cu persoane bolnave.