pleurezie

Boli respiratorii

Postata de delfi cu 14 ani in urma.

acum doua luni sotul meu a fost diagnosticat cu pleurezie .i sascos apa si este inca sub tratament tss la controlul de doua luni razele au iesit la fel cu primele inainte de a scoate apa ce se intampla nu reactioneaza la tratament simte o durere in piept si transpira

Raspunsuri (1)

carmenica

acum 14 ani

si eu am avut apa la plamini si tot asa cu punctie m-ia scoso. doamna nu va ingrijorati. totul e normal dupa o asfel de interventie.e foarte naspa, eu eram sa mor de multe ori, mai ales cind veneam de la gimnastica medicala. e cea mai dificila perioada. daca puteti fiti tot timpul linga sotul dv-stra. eu am avuto pe sora si pe mama mea.eu cind am avut apa la plamini eram domnisoara aveam 23 de ani. miam revenit foarte greu,dar cu ajutorul lui dumnezeu si al medicului miam revenitdupa ce am revenit acasa am mai facut 4 luni tratament [pe atunci era gratuit]cu hidrazida si prednisol. luam cite zece pastile odata.e normal sa transpire , ptr-uca se elimina restul de apa care a mai ramas.va rog sa ma tineti la curent , va doresc sanatate