Pleurezie tuberculoasa?

Boli respiratorii Pleurezie tuberculoasa

Postata de Utilizator11535866028 cu 5 ani in urma.

Buna ziua! In urma cu 2 luni si jumătate am fost diagnosticată cu pleurezie de tip tbc, simtomele erau:febră, transpirații nocturne, slăbiciune, înțepături in partea dreaptă sub coastă. Toate simptomele au disparut in scurt timp după inceperea tratamentului. De 2 săptămâni am început faza 2 a tratamentului iar de 3 zile am din cand in când înțepături in partea dreaptă. Sunt normale? Nu raspund la tratament?

Raspunsuri (2)

Dr. Cranta Ali

acum 5 ani

Raspundeti la tratament. Este posibil sa mai aveti diverse simptome, atat legate de pleurezia tbc cat si de eventualele intercurente respiratorii(raceli)

Utilizator11535866028

acum 5 ani

Vă mulțumesc pentru răspuns. Între timp am întrebat si medicul de familie, mi-a spus ca ar putea fi vorba si de un efect advers al medicamentelor.