plamani

Boli respiratorii

Postata de fulguta cu 13 ani in urma.

l-a examenul rad. mi-a iesit interstitiu pulmonar, usor accentuat bilateral dreapta stie cineva ce inseamna

Raspunsuri (6)

Filipa

acum 13 ani

Cred ca inseamna pneumonie. Iata ce am gasit pe Google scriind'''' interstitiu pulmonar'''' : ''''Pneumonie caracterizata printr-o infectie mai mult sau mai putin intinsa a bronsiolelor, alveolelor pulmonare si/sau a interstitiului pulmonar''''. Ar trebui sa mergeti la med care v-a trimis la radiografie pt tratament. Sanatate.

fulguta

acum 13 ani

medicul mi-a zis ca nu e nimic grav

Filipa

acum 13 ani

Daca ai pneumonie, nu este nimic grav. Se trateaza usor cu antibiotice, daca medicul considera ca trebuie luate.. Este o raceala la plamani

fulguta

acum 13 ani

antibiotice mi-a dat in decembrie cand a inceput raceala dar fiindca tusea nu trece am facut si acest ex.rad. acum nu mi-a dat decat medicamente naturiste de raceala si nu stiu ce sa cred

Filipa

acum 13 ani

Eu nu sunt medic. Am citit numai pe net ce inseamna ''''insterstitiu pulmonar'''', adica ceea ce ti-am scris mai sus. Daca dr care ti-a ''''citit'''' radiografia spune ca nu ai nimic grav, cred ca trebuie sa ai incredere in el. Pentru tuse exista un ceai la farmaciile naturiste,si nu numai, numit ANTITUSIN, CARE-I MAI EFICIENT DECAT ORICE MEDICAMENT. L-am incercat eu insami, l-am recomandat si altor persoane. SANATATE.

fulguta

acum 13 ani

multumesc