Plamani durere

Boli respiratorii

Postata de ioana_girl cu 10 ani in urma.

Buna, de cateva zile (2-3) simt o durere mica la plaman (nu imi dau seama daca e reumatica sau chiar e o durere a plamanului) nu sunt intepaturi ci simt ca o apasare. Nu fumez, nu imi expun plamanii la nimic rau. Doar ca de ceva vreme, am o obsesie ca am inhalat/ sau inghiti par de animal.am o pisica si un procusor de guineea, nu stau cu ei in pas sau in casa (pisicu e mai rar acasa, iar procusorul are cusca) dar de fiecare data cand ii mangai simt ca ma mananca nasul, si simt ca am par in gat/nas, si nu sunt nici alergica la blana lor (am facut teste). Si ma gandesc ca durerea vine de la vre-un fir de par, e adevarat oare? se poate? sunt tare ingrijorata

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul internist pentru evaluare: analize de laborator, radiografie pulmonara.

ioana_girl

acum 10 ani

multumesc pentru raspuns! Dar oare sa fie ceva?

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Dificil de raspuns, insa este bine sa fiti evaluata corespunzator.