pete pe plammani

Boli respiratorii

Postata de 100aaa cu 12 ani in urma.

am doi baieti gemeni si au astm bronsic de la 4 luni sunt sub observatia medicului si sub tratament cu singuler. Au mers la o serie de analize totale si au decoperit la raza pete pe plamani la amindoi copii nu au facut febra,tuse absolut nici un sintom ,totusi de citiva ani ne lovim de o alergie la care nu ia m gasit nici o medicamentatie am facut teste nimic . ma sperie fapttul ca copii sunt intrenati si acum pentru repetarea razelor. copii sunt sub tratamet cu metronidazol,solutie perfuzabila,antibiotic. CE POATE SA FIE? va multumesc anticpat

Raspunsuri (3)

dara

acum 12 ani

Problema astmului la copii poate fi rezolvata cu succes de un homeopat bun. Sunt medici care nu sunt de acord cu homeopatia, dar exista si medici care o recomanda. Baiatul unei colege a avut in copilarie aceasta problema si a rezolvat-o cu tratament homeopat. Homeopatia rezolva multe probleme carora med alopata nu le vine de hac. Bineinteles ca se poate merge in paralel cu tratamentele, din cate stiu eu.
Sanatate si incearca si aceasta modalitate alternativa de tratament. In fiecare oras sunt si medici homeopati.

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar putea fi vorba de existenţa unui astm de tip infecţios, în cazul căruia ar fi de real ajutor pe termen scurt identificarea microbiologică (examen de spută) şi tratament antibiotic, iar pe termen lung administrarea aerosolilor şi medicaţiei de tip inhalator.

Dr. Manuela Magdau

acum 12 ani

Copiii au astm bronsic de la 4 luni pt. care, probabil, au urmat si urmeaza tratament, dar aceste "pete" pe plaman, cel mai probabil , nu au legatura cu astmul si nici tratamenul cu metronidazol. S-ar putea sa fie vorba de o infectie pulmonara, eventual pneumonie pe care, poate au luat-o unul de la altul. Mai mult nu stiu sa va spun din informatiile pe care le-ati dat. Cel mai bine ar fi sa rugati doctorul la care sunt internati copiii sa va explice.