ORL arsuri la nivelul gatului

Boli respiratorii

Postata de Andrei-Daniel cu 12 ani in urma.

Buna seara! Am fost racita acum 2 luni si de atunci am ramas cu arsuri si usturimi la nivelul gatului. Am luat tot felul de medicamente pt gat si nu am simtit nicio ameliorare. In urma exudatului faringian rezultatul a fost negativ. Mi se usuca in permanenta gatul. Ce credeti ca am? Ce investigatie ar trebui facuta?

Raspunsuri (1)

OAIG

acum 12 ani

Buna seara,

Ma bag si eu ca si musca in lapte.

Si eu am aceleasi arsuri de cam un an. Am fost la ORL (dupa exudatul faringial negativ) si mi-a dat medicamente de stomac. Nu rade ca mi-a trecut gatul :) pentru o vreme, dar probabil la mine e ceva mai grav pentru ca iar ma doare gatul. Acidul din stomac imi urca in gat si mi-l arde. Poate iti faci un consult si la gastro. Pe mine m-au trimis sa-mi ia sange si pentru heliobacter piloris, a iesit tot negativ. Doamne ajuta sa te faci bine!