Obosesc repede la efort, fara probleme cardiace, care ar putea fi cauza?

Boli respiratorii

Postata de Utilizator11529422682 cu 5 ani in urma.

Buna ziua, am 29 de ani, 1.75, 80kg. De aproximativ 1 luna, am inceput sa am stari de lipsa de aer, senzatia ca si cum plamanii sunt prea mici pentru aerul necesar, plus o oboseala neobisnuit de mare la eforturi mici, gen urcat scari sau chiar la un mers mai grabit. Analize bune, ekg fara probleme. Am fost la pneumolog, care mi-a facut o spirometri si consult. Rezultatul a fost 80% capacitate pulmonara de functionare(sau cum se numeste) si diagnosticul dansului. Infectie usoara a segmentului central. Mi-a dat tratament cu turbuhaler 1 luna. Sunt aproape la sf tratamentului dar oboseala la efort ramane. Senzatia de lipsa de aer este prezenta mai mult dimineata. Sunt si fumator. Ce ar putea fi si ce sa fac in continuare?

Raspunsuri (1)

Cristi

acum 11 luni

Buna ziua. Ați rezolvat cumva problema ?