Obosesc foarte repede !

Boli respiratorii

Postata de 4536767 cu 11 ani in urma.

Buna ziua ! Ma numesc George N sant din Bucuresti , am 51 de ani si ma adresez Dvs cu o mare rugaminte : De circa trei-patru luni obosesc foarte repede , eu care urcam 4-5 scari fara nici o problema !! Simt o accelerare a pulsului , si un fel de inecare cu o arsura in capul pieptului !! Starea aceasta se amelioreaza dupa circa 10 - 12 minute de stat pe loc sa zic asa ! Imi poate da si mie un sfat in acest caz ce a-si putea face ?? Am fost 18 ani factor postal si nu am patit asa ceva pana in urma cu aceste luni , eu care mergeam repede si cu bagaj si fara probleme !!! Cu stima , George N

Raspunsuri (4)

Dr. Constantin Rusu

acum 11 ani

Eu zic sa faceti un pas mai departe si sa spuneti ce ne-ati spus noua si medicului de familie. Este foarte important sa faceti un examen cardiologic (ECG, ecocardiografie, eventual test de efort).

ange

acum 11 ani

pe langa EKG si test de efort o radiografie pulmonara si spirometrie daca sunteti poate si fumator

acum 11 ani

Buna ziua ! Multumesc pentru promtitudinea raspunsului Dvs . La mine am impresia ca este o neglijenta mai veche a mea care acum isi spune cuvantul ! Ca sa fiu mai precis pot sa spun ca acum 11 ani am fost un mare campion in ale consumului de alcool [ automat si de tabac !] . Stoparea acestui '' sport '' a fost datorata unei come de 2 saptamani !!!! Am facut o programare la medicului de familie si sper sa am trimiteri la doctorii la acre face-ti referire !!! Cu drag , George N.

Buna ziua

acum 10 ani

am avut o raceala asociata de o tue urata,acum tusea mi-a trecut ,dar cand respir ma gadila ceva in gat.Dc oare?