Oare de ce simt că nu am aer suficient?

Boli respiratorii

Postata de Utilizator11559136621 cu 4 ani in urma.

De 6-7 luni am senzația că nu am aer suficient. Imi vine mereu să casc, in speranța că primesc cât e nevoie. Am facut spirometrii, control pneumologic, alergologic. La primele două, rezultate perfecte, cu alergie mă stiam de câțiva ani (tratată cu xyzal), dar factor provocator nedepistat (simptome: nas infundat, secretii apoase, strănut, mâncărimi in gât, nas, ochi, urechi). Am programare la cardiologie si la psihologie...nu mai stiu unde să merg. Mentionez că am zile in care sunt foarte ok si zile in care persistă senzația de lipsă de aer, asociată cu stare de nervi din acest motiv, oboseala, epuizare...In somn, nu am probleme. Vă rog să-mi dati un sfat, ce mai este de făcut?

Raspunsuri (4)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/simptome-respiratorii-care-nu-ar-trebui-ignorate_16426

Utilizator11586084870

acum 4 ani

Și eu mă simt la fel.. Am hipotiroidie și tiroidită autoimună. După îndelungi căutări... fără răspuns,am concluzionat că tiroida e de vină. Eu nu am permanent starea asta, ca și
cum ar sta un elefant pe pieptul meu, dar când apare mă epuizează....!! Nu am nici eu seara sau prin somn. Doar ziua și nu neapărat dacă fac efort..

Adina

acum 2 ani

Sa rezolvat problema ta??

Utilizator11591812487

acum 3 ani

Le a trecut la cineva aceste stari? Si daca
da cum