oare am bronsita

Boli respiratorii

Postata de daniela597132104 cu 14 ani in urma.

am o durere apasatoare in piept si o tuse seaca care nu se mai opreste,totul este ca o inecaciune,sunt asa de o saptamana,cu toate medicamentele luate si ceaiuri baute tot nu mi trece,oare ce poate fi si ce as putea face?multumesc

Raspunsuri (6)

serban maria

acum 14 ani

eu as zice sa incerci un sirop pe baza de plante indiene coughend,care ajuta atat pot tuse seaca cat si pt tuse productiva

Georgiana

acum 14 ani

Buna. Eu sunt in aceeasi situatie. Am racit si m-am tratat cu ceaiuri, theraflu etc., dar am ramas cu tusea, asa ca m-am dus la medicul de familie si am descoperit ca sunt racita la plamani. Ar trebui sa te duci si tu la medicul de familie sa vezi ce ai, ca nu te poti juca cu raceala la plamani, unii au murit din cauza asta. Mi-a dat medicul sa iau "Zinnat 500 mg"(antibiotic), sirop pentru zi "Plantusin" din plante si inainte de culcare "Bioflu". Eu nu prea mai tusesc desi am luat aceste medicamenete de doar 3 zile. Apropo, sa bei ceai de lamaie, cimbru uscat si busuioc indulcit cu miere, este foarte bun. Iti doresc sa te refaci. Multa sanatate. Pa pa

tanase ioana

acum 14 ani

am o durere in piept si o racire a corpului sub temperatura insotita de frisoane, ce pot sa iau

marafet

acum 14 ani

buna eu am acelasi simptome o durere apasatoare pe piept si respir greu tuse seaca am asa de 1 saptaman cam ce ar trebui sa fac ?

mirabela

acum 14 ani

Plantusin si neaparat ceva pt imunitate(propolis,extract de muguri de brad)

mihaela-bela11

acum 14 ani

mergi la doctor e mult mai sigur si mai eficient